Finalitza el Campionat d'Espanya Laser Radial i Standard, i Europa Cup Laser

Finalitza el Campionat d'Espanya Laser Radial i Standard, i Europa Cup Laser

Ahir diumenge 16 d’octubre va finalitzar el Campionat d’Espanya de Laser Radial i Standard, i Europa Cup de Laser, aquesta regata va comptar amb una participació de 217 regatistes, provinents majoritàriament de l’estat espanyol, i amb representació europea de països com Itàlia, Alemanya, Lituània, Mònaco, Portugal, França, Suïssa, Andorra, Irlanda i Bèlgica. El total de participants va estar distribuït amb 57 regatistes per a la classe 4.7, 137 regatistes per a la classe radial, i 23 regatistes per a la classe standard.

Els actes de campionat es van iniciar el dimecres 12 d’octubre amb la cerimònia d’inauguració, aquest acte va comptar amb la presència del Regidor delegat d’Esports i Joventut de l’Ajuntament de Salou, Sr. Daniel López i el Vice-president de la EurILCA, Sr. Macri Macrino.

Es van celebrar proves durant tots els dies del campionat, amb unes condicions molt variables, tant pel que fa a la direcció del vent com a la seva intensitat, no obstant es van poder finalitzar 24 proves per al total de la flota, tot un èxit.

L’acte de lliurament de trofeus, a càrrec del Sr. Jaume Vicheto, President del Club Nàutic Salou, va tenir lloc a l’espai de la terrassa del Club, i va comptar amb la presència de nombroses autoritats, Sr. Daniel López García, Regidor delegat d'Esports i Joventut de l’Ajuntament de Salou, Sr. Macrino Macri, Presidente de la ILCA, Sra. Julia Casanueva, Presidenta de la RFEV, Sr. Sergi Cadenas, Vice-President de la Federació Catalana de Vela, Sra. Nuria Obiols Capità Marítim de Tarragona i Sr. Francesc Guillemat, Delegat Territorial de la Federació Catalana de Vela.

Pel que fa a les classificacions:

Classe Laser 4.7.:

1r Classificat

FEDERICA CATTAROTTZI

CV TORBOLE

2n Classificat

JAVIER AMONDARAIN

CLUB NÀUTIC SALOU

3r Classificat

ANDREA CRISI

YACHT CLUB CANIGIONE

 

Classe Laser Radial:

1r Classificat

VICTOR SIMO

CN VILASSAR DE MAR

2n Classificat

MARTINA REINA

RCN GRAN CANARIA

3r Classificat

JAVIER PERA

CN VILASSAR DE MAR

 

Classe Laser Standard:

1r Classificat

JOAQUIN BLANCO

RCN GRAN CANARIA

2n Classificat

JESUS ROGEL

RCN TORREVIEJA

3r Classificat

KAROLIS JANULIONIS

BANGPUTIS

 

 Cal destacar també els resultats dels altres regatistes del Club Nàutic de Salou:

-       Guillem Segura, 49è Classificat a la Classificació Laser 4.7.

-       Miguel Garrido, 50è Classificat a la Classificació Laser 4.7.

-       Ignasi López, 26è Classificat a la Classificació Grup Or Laser Radial.

-       Albert Carceller, 3r Classificat a la Classificació Grup Plata Laser Radial

-       Virginia Guillermo, 10a Classificada a la Classificació Grup Plata Laser Radial

-       Gastón Cruz, 5è Classificat a la Classificació Laser Standard.

-       Omar Macho-Quevedo, 22è Classificat a la Classificació Laser Standard.