• 12/11/2018
  • Notícies
  • by Club Nàutic Salou
  • 877

Durant aquest cap de setmana 10 i 11 de novembre el Club Nàutic de Salou ha organitzat la Regata de Nivell 2 per a les classes de windsurf RS:X, Raceboard, Techno 293, Techno Plus i Windsurf Open, amb una participació total de 59 regatistes.?

Durant aquest cap de setmana 10 i 11 de novembre el Club Nàutic de Salou ha organitzat la Regata de Nivell 2 per a les classes de windsurf RS:X, Raceboard, Techno 293, Techno Plus i Windsurf Open, amb una participació total de 59 regatistes.

La poca intensitat de vent durant la jornada de dissabte no va permetre poder disputar proves, no obstant, durant la jornada de diumenge les condicions de vent van ser més favorables, amb vents de component sud d’intensitat fluixa es van poder disputar un total dues proves per a cada classe.

El lliurament de trofeus va comptar amb l’assistència del Sr. Pere Granados Alcalde de Salou, el Sr. Daniel López Regidor d’Esports de l’Ajuntament de Salou, el Sr. Joan Sanfeliu Delegat de la Federació Catalana de Vela, el Sr. Jaume Vicheto President del Club Nàutic de Salou, i els Srs. Josep Oliva i Javier Garrido, membres de la Junta Directiva del Club Nàutic de Salou.

Pel que fa les classificacions:

En la categoria RS:X:

                1r Classificat, Ferran Cornudella del Club Nàutic El Balís.

                2n Classificat i 1r Sub21, Ferran Garcia del Club Marítim Torredembarra

                3r Classificat, Ignasi Segadó del Club Nàutic de Salou

                1r Classificat Sub19, Javier Simó del Club Nàutic El Balís.

En la categoria Raceboard:

                1r Classificat, Ramon Batista del Club Nàutic de Salou.

                2n Classificat, Jordi Bosch del Club Nàutic Port d’Aro.

                3r Classificat, Fabio Portune del Club Nàutic de Salou.

                1a Classificada, Laura Cabezas del Club Nàutic de Salou.

En la categoria Techno 293:

                1r Classificat Sub17, Xavi Jofré del Club Nàutic de Salou.

                2n Classificat Sub17, Aleix Martí del Club Marítim Altafulla.

                3r Classificat Sub17, Pol Nomdedeu del Club Marítim Altafulla.

                1r Classificat Sub15, Artur Antona del Club Nàutic de Salou.

En la categoria Techno Plus:

                1r Classificat, Mauro Gascón del Club Marítim Torredembarra.

                2n Classificat, Biel Moll del Club Marítim Torredembarra.

                3r Classificat, Mar Cañabate del Club Marítim Torredembarra.

En la categoria Windsurf Open:

                1r Classificat, Santiago Costa del Club Nàutic El Balís.

                2a Classificada, Nina Barker del Club Marítim Torredembarra.

                3r Classificat, Sandro Portune del Club Nàutic Salou.

Classificacions: http://regatescnsalou.sailti.com/ca/default/races/race-resultsall/text/windsurf-halloween-race-2018-ca