El Club Nàutic Salou assumeix la competició com a part fonamental de la seva raó social.

Actualment, el Club Nàutic Salou comtpa amb diversos equips de vela lleugera que naveguen en nom del Club en diferents classes: Optimist, Làser i Windsurf.

Així mateix, dona suport a varies iniciatives de socis que competeixen en altres classes o en creuer.

En els últims anys i gràcies als esforços realitzats, el Club Nàutic Salou s’ha consolidat com un Club de referència quant a l’activitat de competició, aconseguint en les darreres temporades pòdiums tant a nivell autonòmic, nacional, com internacional.

Podiums

Campionats del Món
Classe Esportista Posició Categoria Seu
Techno 293 Xavi Jofré 22è Absolut Càdiz
Raceboard Toni Colomar 3r Absolut Warnemünder, Alemania
Raceboard Roger Cabezas 73r Absolut Warnemünder, Alemania
Raceboard Ferran Jurado 1r Juvenil Warnemünder, Alemania
Raceboard Guillem Segú 2n Juvenil Warnemünder, Alemania
Raceboard Fabio Portune Juvenil Warnemünder, Alemania
Raceboard Ramon Batista 11è Juvenil Warnemünder, Alemania
Raceboard Laura Cabezas 9a Fèmina Warnemünder, Alemania
RS:X Guillem Segú 14è Gold San Petersburgo (RUS)
RS:X Ferran Jurado 3r Silver San Petersburgo (RUS)
Campionats d’Europa
Classe Esportista Posició Categoria Seu
RS:X Guillem Segú 36è Juvenil Palma de Mallorca
RS:X Ferran Jurado 65è Juvenil Palma de Mallorca
Campionats d’Espanya
Classe Esportista Posició Categoria Seu
RS:X Guillem Segú 1r Absolut Blanes
RS:X Ferran Jurado 4t Absolut Blanes
RS:X Ignasi Segado Absolut Blanes
Raceboard Fabio Portune 1r Juvenil Blanes
Raceboard Laura Cabezas 2a Fèmina Blanes
Raceboard Ariadna Barbier 2a Juvenil Blanes
Raceboard Aina Ferrer 3a Juvenil Blanes
Raceboard Roger Cabezas Grand Master Blanes
Raceboard Raúl Antona Grand Master Blanes
Techno293 Xavi Jofré 4t Sub 17 Blanes
Techno293 Artur Antona Sub 15 Blanes
Techno293 Mario Antona Sub 15 Blanes
Techno293 Sandro Portune Sub 13 Blanes
Laser 4.7 Elba Martínez 3a Fèmina Melilla
Copes d’Espanya
Classe Esportista Posició Categoria Seu
Raceboard Ramon Batista 1r Juvenil Alacant
Raceboard Fabio Portune 2n Juvenil Alacant
Raceboard Albert Batista 3r Juvenil Alacant
Raceboard Laura Cabezas 1a Fèmina Alacant
Raceboard Ariadna Barbier 2a Fèmina Alacant
Raceboard Roger Cabezas 3 Grand Master Alacant
Tecno 293 Artur Antona 3r Sub 15 Gran Canària
Tecno 293 Xavi Jofré Sub 17 Gran Canària
RS:X Guillem Segú 3r Juvenil Gran Canària
RS:X Ferran Jurado Juvenil Gran Canària
Campionats de Catalunya
Classe Esportista Posició Categoria Seu
Techno293 Xavier Jofré 1r Sots17 Roses
RS:X Ignasi Segado 2n Absolut Sant Feliu de Guíxols
Laser 4.7 Elba Martínez 1a Fèmina El Balís
Laser Radial Javier Amondarain 3r Absolut Sant Feliu de Guíxols
Laser Radial Miguel Cairo 2n Sots19 Sant Feliu de Guíxols